Matcher

Spelschema 2020/21

Division 2

2020-10-1114:50Eagles – StudsvikGripen15-1
2020-10-2512:05Eagles – MobabRosvalla B
2020-11-0812:05Eagles – Team BaldrickSporthallen
2020-11-1514:50Eagles – BK TitanGripen
2020-11-2917:35TBE – EaglesGripen
2020-12-0617:35Eagles – SSAB StålverketGripen
2020-12-2013:55Proplate – EaglesGripen
2021-01-1013:00Studsvik – EaglesGripen
2021-01-1716:40Modab – EaglesGripen
2021-01-2412:05Eagles – Team BaldrickGripen
2021-02-1413:55BK Titan – EaglesGripen
2021-02-2815:45Eagles – TBERosvalla B
2021-03-0713:55SSAB Stålverket – EaglesGripen
2021-03-1417:35Eagles – ProplateGripen
Samtliga matcher spelas på söndagar

Resultat/Spelprogram

Spelschema 2019/20

Inledande poolspel, där fem lag i tre grupper möts i enkelmöten. 1:an och 2:an i varje grupp samt två bästa 3:or går till seriespel i division 1. Resterande lag till division 2. Seriespel inleds 2019-11-17.

Kvalspel

2019-10-13 15:20 Eagles-BK Titan Gripen 6-1
2019-10-27 13:00 MECA-Eagles Gripen 8-4
2019-11-03 17:10 Eagles-MODAB Rosvalla A 3-2
2019-11-10 10:40 TBE-Eagles Gripen 2-4

Aktuella tabeller

Division 1

2019-11-17 15:20 MJ Brandtätning – Eagles Sporthallen 2-2
2019-12-01 13:40 MODAB – Eagles Sporthallen 4-5
2019-12-08 16:10 Eagles – NK-villan Sporthallen 0-4
2019-12-15 11:30 Nått Vackert IBK – Eagles Gripen 4-1
2020-01-12 15:20 Eagles – Buskhyttan Indians Gripen 3-8
2020-01-19 16:10 Glutt – Eagles Rosvalla C 5-2
2020-01-26 18:40 Eagles – Meca Gripen 1-3
2020-02-02 10:00 Eagles – MJ Brandtätning Sporthallen 0-5 WO
2020-02-16 12:50 Eagles – MODAB Rosvalla B 6-5
2020-02-23 16:10 NK-villan – Eagles Sporthallen 1-6
2020-03-01 13:00 Eagles – Nått Vackert IBK Sporthallen 0-9
2020-03-08 15:50 Buskhyttan Indians – Eagles Gripen 6-3
2020-03-15 17:00 Eagles – Glutt Sporthallen Inställd
2020-03-22 12:30 Meca  – Eagles Sporthallen Inställd

Cuper 2019/20

Eventuella cuper för Eagles att deltaga i.

Sweden Floorball Cup kvalspel, lördag 23 november
Vårcupen, sista helgen i mars

Träning/träningsmatcher hösten 2019

Vi träningsmatcher mot laget Nått Vackert

Torsdag 2019-09-21 20.30 Gripen
Torsdag 2019-10-03 20.30 Gripen
Torsdag 2019-10-24 20.30 Gripen

Resultat 2018/19

2018-10-14 14:10 Oxelösunds Hamn – Eagles Sporthallen 7-3
2018-10-28 17:50 Eagles – SSAB Stålverket Gripen 8-3
2018-11-04 14:00 SSAB Ferraristallet – Eagles Rosvalla B 1-8
2018-11-11 19:30 Sandbäckens Rör – Eagles Gripen 7-3
2018-11-18 16:00 Eagles – Proplate Sporthallen 4-2
2018-12-02 16:10 Eagles – TBE Gripen 8-3
2018-12-09 17:00 Eagles – TB Lax Gripen 4-2
2018-12-16 14:30 Team Baldrick – Eagles Gripen 4-5
2019-01-13 18:40 Eagles – Oxelösunds Hamn Gripen 6-5
2019-01-20 11:10 SSAB Stålverket – Eagles Gripen 2-7
2019-01-27 14:40 Eagles – SSAB Ferraristallet Gripen 10-3
2019-02-10 13:40 Eagles – Sandbäckens Rör Gripen 5-8
2019-02-17 13:30 Proplate – Eagles Sporthallen 2-6
2019-02-24 16:00 TBE – Eagles Sporthallen 5-7
2019-03-10 15:20 TB Lax – Eagles Gripen 1-8
2019-03-17 15:20 Eagles – Team Baldrick Gripen 3-2

Tabell, Korpen division 2